Robotniiduki KKK

Kas Automower® omamine ja temaga töötamine võtab palju aega?

Ei, Automower®-it on väga lihtne kasutada. Robotniidukiga saavutate pidevalt hea niidutulemuse, ilma selleks erilist pingutust tegemata. Pärast Automower®-i seadistamist hoolitseb niiduk ise Teie abi vajamata selle eest, et muru oleks hästi niidetud – nii pole vahet, kas viibite sel ajal kodus, kontoris või hoopis puhkusel. Teie muru on alati hooldatud, ilma et peaksite niitmisega ise tegelema.

On seda lihtne kasutada?

Jah, see on väga lihtne. Võrreldes tavaliste niidukitega on robotniiduk väga kerge, ainult 6,9 kuni 17,3 kg. Juhtpaneeli on lihtne mõista ja kasutada – pärast Automower® seadistamist saab ta edaspidi ise hakkama.

Kas Automower® tekitab müra?

Ei, üldse mitte. Automower® müratase on väga madal, Maksimaalselt 69 dB (A) ja mõnel mudelil isegi maksimaalselt 56 dB (A). Seda võib võrrelda keskmiste tavalisete muruniidukite müraga, mis jääb vahemikku 95 kuni 100 dB (A). Automower®-i võib rahumeeli aeda töötama jätta, ilma et see Teid või Teie naabreid häiriks. Kuulete ainult vaikset elektrimootori surinat.

Milline on Automower®-i mõju keskkonnale?

Automower® töötab akutoitel, seega ei tekita niiduk mitte mingeid heitgaase ning selle energiatarve on väga madal. Jooksvad kulud elektrile on sõltuvalt mudelist ja niiduala suurusest umbes 5 € – 18 € hooaja kohta.

Kui minul on allergiaid – kas robotniidukiga niitmine muudab need tõsisemaks?

Vastupidi, kui Teil on rohuallergiaid või heinapalavik, võib Automower® niiduk olla teie probleemile hoopis suurepäraseks leevenduseks. Kuna te ei pea sel ajal ise kohal olema, kui Automower® robotniiduk teie muru niidab, jääb automaatselt ära suurem osa kokkupuudetest murujääkidega. Lisaks hoitakse muru kogu aeg lühikesena, nii et allergeenid väga ei lendugi.

Kuidas Automower®-it kasutada?

Kuidas Automower®-it töövalmis seada?

Seadistamisega saab iga Automower®i omanik hõlpsalt ka ise hakkama, kuid siiski soovitame teenuse tellida Saestuudiolt kui professionaalselt ja suure kogemusega paigaldajalt. Kui soovite siiski ise paigaldada, siis järgige kasutusjuhendis toodud juhiseid. Sõltuvalt niiduala suurusest ja kujust kestab paigaldamine ja töövalmis seadmine 2–5 tundi. Saestuudio paigaldab kaabli maasse, 3 – 5 cm sügavusele, kasutades selleks spetsiaalset paigaldusmasinat. Peale masinaga paigaldust jääb vähemärgatav joon, mis muutub nähtamatuks mõne nädala jooksul. Tähendab et kui juhuslikult labidaga kaablisse ei löö, ei saa sellega midagi juhtuda.

Kuidas käivitada ja peatada Automower®-it?

Kui süsteem on seadistatud, lülitage sisse pealüliti, vajutage nupule START ja sulgege klaviatuuri luuk. Peatamiseks lihtsalt vajutage nuppu STOP.

Kas kaabel tuleb maa sisse kaevata?

Ei, aga on soovitatav. Kaabli võib paigaldada maapinnale, kasutades selleks kinnituspiike (saadval lisavarustusena) – mõne nädalaga katab kaabli kasvav muru. Hea soovitus on näiteks muru niiduala servadel võimalikult madalaks lõigata, et paigutada kaabel maapinnale võimalikult lähemale. Kui aga soovite kaabli kohe alguses maasse kaevata, on soovitatavaks sügavuseks 3-10 cm.

Kas kaabli saab panna ka kivisillutise alla?

Jah. Praktika on näidanud, et kaabli võib paigaldada unikivi või kõnniteeplaatide alla. Paigaldussügavus peaks olema vähem kui 10 cm.

Mis asi on piirdekaabel (perimeetrikaabel)?

Piirdekaabliga ümbritsetakse ala kus robotniiduk niidab. Piirdekaabel ühendatakse robotniiduki laadimisjaamaga. All pildil kollane joon.

robotniiduki paigaldus

Mis asi on juhtkaabel?

Juhtkaabel aitab robotniidukil minna niitma laadimisjaamast kaugele jäävaid ja raskemini leitavaid ning ligipääsetavaid alasid. Samuti abistab juhtkaabel robotniidukit laadimisjaama leidmisel. Sõltuvalt robotniiduki mudelist võib juhtkaableid olla üks kuni kolm. Ülal pildil punane punktiirjoon.

Mis juhtub, kui ma unustan PIN-koodi?

Pöörduge Saestuudio poole, aitame teil taastada PIN-koodi. PIN koodi saab taastada ainult see inimene, kes ostuhetkel sai Automower®i omanikuks registreeritud.

Sobivad aiad

Milline on suurim Automower®-i töö pindala?

Sõltuvalt aia keerukusest ja niiduki mudelist, saab Automower® hakkama kuni 5000 m² +/-20% suuruste aedadega.

Kas vajan veel ka tavalist muruniidukit?

Ei, üldjuhul mitte. Me soovitame perfektseks viimistluseks murupinna servad niita murutrimmeriga.

Mida teha, kui niidetav pindala on suurem kui 5000 m²?

Võite panna kõrvuti tööle kaks või rohkem masinat. Paljudel klientidel on töös mitu masinat. Teineteist Automower® niidukid kõrvuti töötades ei sega ja ei jää vahele ka niitmata alasid, kui kaabeldus on korrektselt paigaldatud.

Kas Automower®-it saab kasutada väiksemates aedades?

Jah. Väiksemasse aeda võib valida väiksema jõudlusega masina. Seadistage oma Automower®i niitmisaeg vastavalt oma aiale, kasutades Taimeri funktsiooni. Lühijuhendist leiate mudelile vastava niitmisaja tunnis, mis aitab teil seadistada Taimerit vastavalt niidetava pinna suurusele.

Kas Automower® sobib kõigile aiatüüpidele?

Põhimõtteliselt jah – seda aeda mida saab niita tavalise niidukiga, saab üldjuhul niita ka Automower®i abil. Kasutusmugavust võib piirata killustatud aed (murupind koosneb paljudest väikestest ühendamata murulappidest), kuna siis tuleb niidukit käsitsi ümber paigutada. Seadistamisel tuleb tagada, et Automower® ei niidaks ala, mida te ei soovi niita, näiteks lilled, puud, põõsad, kivid jne.

Kas Automower® sobib minu ebatasase pinnaga?

Tänu suurtele veoratastele saab Automower® väga hästi hakkama ebatasastel pindadel. Ta töötab ka kuni 45% (24°) kaldpindadel. Ainult väikesed sügavad ja järsud augud võivad põhjustada Automower®i kinnijäämist. Samas on Automower® piisavalt väike selleks, et järgida ebatasase pinna kumerusi. Ta ei lõika maha “künkaid” nagu seda teevad mõned suuremad niidukid.

Kas Automower® pääseb läbi kitsastest kohtadest?

Jah, sõltuvalt mudelist saab Automower® hakkama minimaalselt 60 cm laiuste läbipääsudega.

Kas Automower® suudab tuvastada esemeid nagu murule jäetud riided või mänguasjad?

Ei. Hoolitsemine selle eest, et murul ei oleks kõrvalisi esemeid, kuulub omaniku kohustuste hulka. Kõik esemed, mis on nii väiksed, et Automower® neist üle sõidab, võivad saada vigastada, samuti võivad saada viga ka masina terad. Enne Automower®i kasutamist hoolitsege selle eest, et teie murule pole jäetud väikseid esemeid.

Aga maapinnal lebavad käbid, oksad ja puuviljad?

Terade tööea pikendamiseks tuleks sedasorti esemed regulaarselt ära korjata või kokku riisuda. Nad ei vigasta niidukit, kuid terad kuluvad rutem. Tugevamad esemed, nt. puuoksad võivad ka vigastada või painutada terasid, millest tulenevalt võib niidutulemus halveneda. Võimalus on ka niidukõrgus “üle käbide” tõsta

Mul on ilus lillepeenar ja puud, mida ma robotniiduki eest tahan kaitsta. On see võimalik?

Eeldusel, et kaabel on teie lillepeenra, puu, põõsa või muu eseme ümber õigesti paigaldatud, ei saa Automower® seda kahjustada või sellesse alasse siseneda.

Kuidas tuleb Automower® toime väga pika rohuga?

Kui rohi on väga kõrge ja tihe, peaksite lõikekõrgust tõstma ning seda siis järk-järgult soovitud tasemele langetama. Äärmuslikel juhtudel, kus rohi on väga üle kasvanud on mõistlik enne kui  Automower® tööle seada niita murupind mõne muu niidukiga Automower®i töö hõlbustamiseks piisavalt madalaks.

Minu murupinnal on palju sammalt – kuidas see mõjub Automower®-i tööle?

Tegelikult hoopis Automower® mõjutab sammalt. Pidev niitmine mõjub muru kasvule väga hästi ning selle tulemusena sammal järk-järgult kaob teie murult.

Kas robotniiduk niidab muru ka vihmase ilmaga?

Jah, Automower® niidab muru mistahes ilmastikutingimustes ja saab hakkama ka vihmas. Siiski soovitame niiduki äärmuslike ilmastikutingimuste korral, nt tugev paduvihm ja torm, otsese liigvee eest varjule panna.

Kas robotniiduk niidab väga kuumades tingimustes?

Kõik Saestuudio poolt pakutavad robotniidukid kasutavad  Li-Ion akusid, mis töötavad ühtmoodi hästi sõltumata temperatuurist.

Kui soovin Automower®-it kasutada oma suvekodus või seda oma naabriga jagada, siis kas niiduk saab kahes erinevas paigas töötada?

Jah. Kui Teil on mõelmas asukohas paigaldatud kaabeldus ja laadimisseade siis saate seadistada sama Automower®-it töötamaks mõlemas asukohas. Siiski soovitame igale alale paigaldada oma masina, et niidutulemus oleks igal ajahetkel parima kvaliteediga ning Automower®i kasutamise kogemus oleks maksimaalselt mugav ja muretu.

Niidusüsteem ja navigeerimine

Mis kasu on muru niitmisest ebakorrapärase mustri järgi?

Niitmisel näiliselt juhusliku mustri järgi saate kogu aias ühtlase vaibataolise muruväljaku. Nüüd juba 25. aasta kogemuse põhjal on see kõige kindlam viis, mis ei jäta niitmata muru ja katab ühtlaselt kogu murupinna. Kaasaegse kättesaadava GPS tehnoloogia usaldusväärsus ja täpsus, mis on vajalikud süstemaatilise niitmise jaoks, ei ole piisavad, et pakkuda paremaid tulemusi võrreldes Automower®is tänapäeval kasutatava piirdekaabli, juhtkaabli(te) ja juhusliku valiku süsteemiga.

Millised on niitmispiirkonda määrava piirdekaabliga süsteemi eelised?

See on väga lihtne ja usaldusväärne ja ennast igati tõestanud süsteem, mis kindlustab niiduki liikumise määratud piirides, igasugustes aedades ja mistahes ilmastikutingimustes. See on ka hästi lihtne, kergelt mõistetav meetod niiduala piiride määratlemiseks.

Kas Automower®-il on GPS?

Mõnedel mudelitel, nagu 315X/430X/450X/435X AWD, on sisseehitatud GPS, mis hõlbustab esmast seadistamist ja aitab robotil keerukama ülesehitusega aedades nutikamalt navigeerida. Husqvarna 450X ja 435X on mudel, mis on juba tehasest varustatud lisaks GPSile ka mobiilsidet kasutava seadmega. See võimaldab robotit Automower® Connect rakenduse kaudu seadistada, saada sellega ühendust ning leida, kui ta on varastatud. Husqvarna  Automower® 305, 310, 315, 420 ja 440 mudelitele saab mobiilside mooduli lisada volitatud Husqvarna teenindustes, näiteks Saestuudios. Automower Connecti saab juhtida ka Google Home ja Amazon Alexa nutikate assistentidega. On ka rakendus Apple Watch kellale.

Ohutus

Kas lapsed saavad murul mängida kui Automower® töötab?

Kuigi Automower® tarbitav võimsus on väga väike, on olemas oht lõigata sõrmi või varbaid kui nad satuvad kontakti lõiketeraga. Tänu sisseehitatud ohutusfunktsioonile katkestab tera automaatselt töö, kui niiduk üles tõstetakse või kummuli pööratakse. Kaugus väliskorpuse ja lõiketera otsa vahel on samuti eriti suur, et vältida käte või jalgade juhuslikku kokkupuudet teradega. Sellele vaatamata soovitame lülitada Automower ® välja kui väikesed lapsed mängivad murul.

Kas Automower®-il on vargusvastane signalisatsioon?

Jah. Niidukil Automower® on mitu aktiveeritavat vargusvastast kaitsesüsteemi. Kõige olulisem: Robotniidukit Automower® ei saa kasutada ilma isikliku PIN-koodita. Seadistuslukk laseb niidukil töötada vaid teie loodud niitmissüsteemis. Aeglukk nõuab teie neljakohalise PIN-koodi sisestamist iga teie enda poolt määratud ajaperioodi järel. Alarm nõuab PIN-koodi sisestamist iga kord, kui Automower® peatatakse – vastasel juhul kostab helialarm. Lisaks on paljudel mudelitel GPS seade, mille abila saab jälgida niiduki asukohta.

Kas Automower® on potentsiaalselt ohtlik koertele ja kassidele?

Ei. Meie kogemus näitab, et enamasti väldivad lemmikloomad robotniidukit ja hoiavad sellest mõistlikku kaugusesse. Sellest hoolimata on robotniiduk Automower® varustatud põrkeanduritega, mis annavad niidukile käskluse tagurdada ja valida teine suund, kui niiduk peaks millelegi  (nt. lemmikloomale) otsa sõitma. Kui niiduk lemmikloomale siiski otsa sõidab, on kontakt väga õrn ega põhjusta tõenäoliselt vigastusi. Enamasti piirdub asi kerge ehmatusega ja lemmik on edaspidi hoolsam jälgima niidumasinat ja selle liikumisi.

Hooldus ja teenindus

Kust ma saaksin varuosi ja masinat hooldada?

Teid teenindab teile lähim volitatud Husqvarna Automower® hooldustöökoda, näiteks Saestuudio. 

Kui pikk on garantii?

Robotniiduki tavagarantii eraisikule on 2 aastat, kui ostate robotniiduki etteveõttele siis 1 aasta.

Saestuudio pakub võimalust garantiid pikendada. Robotniiduki 5 aastat lisagarantii* teenuse maksumus on 99 € (ühekordne tasu). Garantii pikkus nii eraisikule kui ettevõttele on koos tavagarantiiga 5 aasatat (välja arvatud aku, mille garantii on 2 aastat). Garantii kehtimise eelduseks peab masin käima vähemalt kord aastas Saestuudios hoolduses.

Kui pikk on aku tööiga?

See sõltub suuresti niidetavast pindalast ja sellest mis koormusega niiduk töötab. Kui Automower® töötab aastas 6-7 kuud enda võimekusele vastaval või väiksemal pindalal, siis kestab aku enamasti 4-5 hooaega. Aku säästmiseks saate seada taimeri vastavalt teie murupinna suurusele. Kuival ja kehvema murukasvuga aastajal saate lihtsalt vähendada töötamise aega kaotamata töö tulemuses.

Milline on terade tööiga?

Terade tööiga sõltub pinnase ja rohu tüübist, niiduala suurusest ja sellest kas on muru on tolmune või määrdunud. Keskmine kasutaja võiks parima niidutulemuse saavutamiseks vahetada robotil terasid u. 3-6 korda hooaja jooksul. On suuresti sõltuv niiduala suurusest ja oludest (käbid, langenud oksad, liivane ja tolmune muru) Kerged süsinikterasest lõiketerad saab robotiomanik vahetatud mõne minutiga ning selleks on vaja vaid tavalist ristpeaga kruvikeerajat.

Kas pean masinat talvel siseruumides hoidma?

Enne kui oma robotniiduki talveks hoiule panete, tuleks see puhastada ja kuivatada ning seejärel hoida seda kuivades ja soovitatavalt soojades tingimustes. Soovitame laadimisjaama hoida talvel niidukiga samades tingimustes. Paigaldatud kaabeldus jääb oma kohale uut hooaega ootama. Soovikorral võite robotniiduki hoiustamise usaldada Saestuudiole. Teenus sisaldab ka masina hooldust, teste ning tarkvara värskendamist. Tutvuge Saestuudio robotniiduki hoolduspakettidega siin.

Kuidas robotniidukit sedasi hooldada, et see parimas seisukorras oleks?

Terade õigeaegne vahetamine on kvaliteetse lõiketulemuse ja masina pikaealisuse saavutamiseks väga tähtis. Aeg-ajalt võiksite leida paar minutit, et niiduki rattad, korpus ja laadimisjaam sinna kogunenud rohust ja mustusest puhastada.

Automower® ostmine

Kui palju maksab Automower®?

Olenevalt mudelist jäävad kodukasutusse mõeldud Automower®id hinnavahemikku 899 € kuni 4999 €. Masinaid saab osta näiteks Saestuudio kauplusest või e-poest.

Automower®Connect

Kui suur on igakuine niiduki SIM-kaardi andmesidekulu?

Tavalise keskmise kasutamise korral ligikaudu 25 MB kuus.

Kas ma näen niiduki ekraanil ettemakstud SIM-kaardi jääki?

Ei. Seda teavet peate küsima oma operaatorilt.

Millist mobiilseadme SIM-kaarti saab kasutada?

Mini-SIM-kaarti (tavamõõdus SIM-kaart, lepinguline või ettemakstud), mis toetab andmeside teenust.

Mida teha, kui olen unustanud rakenduse sisselogimisparooli?

Kasutage rakenduse sisselogimiskuval parooli lähtestamise funktsiooni.

Kuidas saan rakenduse sisselogimisparooli muuta?

Rakenduse menüü “konto seaded” kaudu.

Kas ma saan ühe kontoga siduda mitu niidukit?

Jah. Automower® Connect võimaldab ühe kontoga siduda mitmeid niidukeid.

Kas saan muuta sisselogimiseks kasutatavat e-posti aadressi?

Ei. Peate looma uue e-posti aadressiga uue konto. Kõik niidukid tuleb siduda uue kontoga.

Kas saan rakenduses muuta niiduki PIN-koodi?

Ei. Niiduki PIN-koodi ja muid turvaseadeid pole rakenduses võimalik muuta. Neid saab muuta masinast. 

Mida teeb rakenduses käsk „Lahuta niiduk”?

Teie konto ja niiduki sidumine tühistatakse. Kõigil teistel niidukiga seotud kontodel säilib täielik juurdepääs.

Kas ühte niidukit saab hallata mitu inimest?

Jah. Ühe niidukiga võib seotud olla mitu Automower® Connect kontot.

Kuidas tühistada kõigi kontode sidumine?

Niiduki menüü kaudu.

Miks minu niiduk peatub pärast rakenduses mõne seade muutmist ligi kümneks sekundiks?

See on normaalne käitumine. Masin uuendab oma seadeid.